


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 135 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 1.5 W |
| Power Dissipation | 1.5 W |
| Max Collector Current | 1 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 150 V |
| Transition Frequency | 135 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 150 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 150 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Max Cutoff Collector Current | 500 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 22
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14822
Ext.Price$0.14822
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14822 | $0.14822 |
| 10 | $0.14677 | $1.46770 |
| 50 | $0.14534 | $7.26700 |
| 100 | $0.14416 | $14.41600 |
| 500 | $0.14298 | $71.49000 |
